Czego nie wolno robić przed skokiem?

Czego nie wolno robić przed skokiem?

Skoki spadochronowe to ekstremalne, lecz również niebezpieczne hobby. Jeśli ktoś nie trzyma się ustalonych zasad i sam bez wiedzy nadzorującego zmienia coś przy swoim sprzęcie, to może się to źle skończyć. Chcesz skakać? Koniecznie przeczytaj, czego nie powinieneś robić.

Kolejność wyskoku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie wolno zmieniać kolejności skaczących osób. Przed wejściem do samolotu kierownik ustala, kto za kim wchodzi do środka. Wykorzystuje tutaj zasadę, że cięższe osoby skaczą jako pierwsze, ponieważ oni będą spadać szybciej. Ustawiając osoby od najcięższej, zapewniamy odpowiednie odstępy pomiędzy nimi, a co za tym idzie unikamy kolizji i plątania się spadochronów. Pod żadnym pozorem nie kłam odnośnie do swojej wagi i nie zmieniaj miejsca w szeregu!

Na pokładzie

Na pokład osoby wchodzą od najlżejszej i zajmują swoje miejsca. Zabrania się zmiany miejsca bez nakazu kierownika. Jak zostało wspomniane w powyższym paragrafie, może się to niemiło skończyć. Jeżeli zauważysz nieprawidłowości w swoim sprzęcie, zgłoś to wyrzucającemu. Nigdy nie poprawiaj nic sam! Od tego są profesjonaliście, którzy posiadają lata doświadczenia i zrobią to szybko i sprawnie.

W czasie lotu

Nie panikuj! Musisz mieć wszystko pod kontrolą. Jesteś sam sobie panem. Adrenalina robi swoje, jednak musisz zachować trzeźwość umysłu. Poza tym nie przeczepiaj niczego, nie majstruj przy spadochronie. W powietrzu masz go tylko odtworzyć. Nie możesz nic przełączać i zmieniać.

Dostosowanie się do tych kilka zakazów sprawia, że skoki spadochronowe są bezpieczne i nie musisz się obawiać o nieprawidłowości. Cała procedura jest tak wymyślona, żeby osoby nie nachodziły na siebie, nie znajdowały się na tej samej wysokości, a ich spadochrony się nie plątały.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>