Skok w tandemie krok po kroku

Skok w tandemie krok po kroku

Czeka cię w najbliższym czasie skok tandemowy? Jeżeli jeszcze nie wiesz, na co się przygotować, zachęcamy do sprawdzenia naszego krótkiego przewodnika, w którym zaprezentowaliśmy, jak wygląda krok po kroku skok w tandemie.

Na samym początku trzeba stawić się wybranego dnia na lotnisku – termin można dobrać samemu, więc jeżeli ma się wolny weekend lub po prostu dzień wolny w środku tygodnia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go zarezerwować. Zwykle umówić można się przez internet, ale także można zrobić to osobiście, jeżeli mieszka się blisko firmy, lub też zatelefonować.

Po przyjechaniu na lotnisko trzeba wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty. Jest to oświadczenie, że skacze się dobrowolnie. Także czasami trzeba wypisać często ankietę, w której odpowiada się na pytania związane ze swoim stanem zdrowia. Jako że to skoków tandemowych nie trzeba wykonywać wcześniejszych badań lekarskich, wiele firm stosuje takie właśnie ankiety.

Następnie otrzymuje się niezbędny sprzęt i akcesoria. Jest to kombinezon przeznaczony do skoku oraz okulary. Można też dostać rękawiczki i czapkę, jeżeli temperatura jest niższa. Przed skokiem przechodzi się też krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa, w którym instruktor mówi, jak będzie przebiegało całe wydarzenie. Potem wchodzi się do samolotu, który wznosi na wysokość 3000 czy 4000 metrów. W samolocie uczestnik jest podłączany specjalną uprzężą do instruktora. Potem na określonej wysokości wystarczy tylko zatrzymać się na progu samolotu i wraz z instruktorem wyskoczyć.

Samo swobodne spadanie trwa zwykle od 30 sekund do minuty. Potem przez 10 minut można szybować z instruktorem i podziwiać piękne widoki. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie jest związane z ryzykiem kontuzji. Po wylądowaniu otrzymuje się symboliczne świadectwo potwierdzające wykonanie skoku ze spadochronem. Osoby, które zamówiły rejestrację skoku, mogą jeszcze tego samego dnia odebrać płytę z filmem i zdjęciami.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>