Szkolenia AFF – warto?

Szkolenia AFF – warto?

Skoki spadochronowe teraz dostępne są praktycznie dla każdego. Dzięki nim można spełniać swoje marzenia, świetnie się bawić, pokonywać swoje słabości. Do tego, aby skakać, wcale dodatkowo nie jest potrzebne posiadanie specjalnej wiedzy i umiejętności, ponieważ można korzystać ze skoków tandemowych. Wiele firm organizujących skoki oferuje także szkolenia AFF, które dają uprawnienia do samodzielnego skakania – co zatem będzie lepszym rozwiązaniem?

Szkolenia AFF, czyli inaczej Accelerated FreeFly w języku angielskim, są szkoleniami nauki swobodnego spadania, które mają na celu szybki przygotowanie skoczka do samodzielnego wykonywania skoków. Po zakończeniu takiego szkolenia można już skakać samemu, bez instruktora, ale też nie ma się jeszcze licencji, dlatego szkolenie AFF jest początkowym przygotowaniem do skoków i wobec tego także trzeba znajdować się pod opieką konkretnego klubu. Dopiero potem można podjąć dalsze kroki o szkoleniach, żeby otrzymać potrzebną licencję. Szkolenia AFF w standardowej opcji to wydatek około 4 tysięcy złotych.

Natomiast skoki tandemowe nie wymagają przygotowania oprócz krótkiego, zwykle około 15-minutowego przeszkolenia przed wykonaniem skoku. Oczywiście, nie upoważnia ono do samodzielnego skakania. Za jeden skok tandemowy zapłaci się od 500 do 1000 złotych.

Co zatem jest lepszym rozwiązaniem? Na próbę warto wybrać skok tandemowy, żeby przekonać się, czy skakanie rzeczywiście jest tym, czego się oczekuje. Potem, jeżeli chce się związać się ze spadochroniarstwem na dłużej, warto wybrać szkolenie AFF, żeby dowiedzieć się więcej. Jeśli jednak nie ma się ambicji do zostania profesjonalnym skoczkiem, wtedy nie jest to opłacalny wydatek, a pieniądze wydać lepiej na dodatkowe skoki tandemowe, które też są równie emocjonujące.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>